همزمان با هفته گرامیداشت دولت بهره برداری از ۲ طرح عمران روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال روز یکشنبه با حضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی ،فرماندار تکاب و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تکاب، این طرح ها، آسفالت راه های روستایی، اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستایی را شامل می شود.

آسفالت راه روستایی محور اغولبیک - قره بلاغ در بخش مرکزی تکاب به طول  ۱۰ کیلومتر و با عرض متوسط ۶ متر  و ضخامت ۵ سانتی متر به بهره برداری رسید.
برای آسفالت و بهره برداری از این جاده روستایی ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده و با بهره برداری از آن ساکنان ۱۰ روستای منطقه از راه دسترسی مناسب برخوردار شدند.
راه دسترسی محور اغولبیک - قره بلاغ  یک جاده گردشگری بوده که با بهره برداری از آن علاوه بر  سهولت تردد به مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان، طول سفر از شهرستان تکاب به زنجان نیم ساعت کاهش می یابد.
همچنین طرح عمران روستایی ،شامل اجرای طرح هادی، آسفالت معابر روستایی و خیابان اصلی روستای اغولبیک از توابع بخش مرکزی تکاب به طول ۳ کیلومتر با اعتبار ۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
امروز همچنین یک باب واحد مسکونی مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) و پیست سوارکاری در شهرستان تکاب افتتاح شد.