همزمان با ایام الله دهه فجر 50 طرح عمرانی و توسعه روستایی طی آئینی روز دوشنبه با 66 میلیارد ریال هزینه در 28 روستای بخش تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، آسفالت محورهای روستایی، اجرای طرح هادی، ساخت خیابان و معابر عمومی، احداث پل، ساخت و نصب یادمان شهدا، برق رسانی به مجموعه آبگرم روستای قینرجه، ساخت پارک کودک و ساخت اقامتگاه و اماکن تفریحی در مناطق گردشگری از مهمترین طرح های افتتاح شده بخش تخت سلیمان تکاب است.

برای اجرای طرح آسفالت ریزی 26 کیلومتر از جاده های روستایی از جمله محور اغولبیک- قره بلاغ - بابانظر و راه دسترسی روستاهای ینگی کند و باشبرات بیش از 43 میلیارد ریال با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی و بنیاد برکت هزینه شده و با بهره برداری از آن سه هزار نفر از ساکنان 12 روستای منطقه از راه دسترسی آسفالت مناسب بهره مند شدند.

مسیر دسترسی به مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان با بهره برداری از طرح آسفالت و توسعه محور روستایی اغولبیک به بابانظر 13 کیلومتر کوتاه تر شد.

همچنین یادمان های شهدا در میادین و معابر عمومی 28 روستای بخش تخت سلیمان تکاب رونمایی شد.

با بهره برداری از طرح های عمرانی بخش تخت سلیمان تکاب علاوه بر تحول در روستاها 23 هزار نفر از جمعیت روستاهای این بخش از خدمات و امکانات زیربنایی مناسب بهره مند شدند.