همزمان با ایام الله دهه فجر، طرح گازرسانی به ۶ روستای بخش مرکزی تکاب با ۳۸ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال هزینه با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تکاب، فرماندار تکاب در آئین بهره برداری از این طرح های گازرسانی در روستای حاجی بابا وسطی گفت: با بهره برداری از این طرح گازرسانی ۳۰۰ خانوار در روستاهای حاجی بابا سفلی، وسطی و علیا، تاشه کبود، آق قلعه و گزدره از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

وی افزود: برای اجرای طرح گازرسانی به ۶ روستای محور حاجی بابا تا گزدره از توابع بخش مرکزی تکاب بیش از ۲۷ کیلومتر شبکه انتقال و توزیع و یک ایستگاه ۲۵۰TBS متر مکعبی احداث شده است.

ثقفی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح گازرسانی تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی  در تکاب به ۱۴ روستا رسید اظهار کرد: هم اینک طرح گازرسانی به ۴۰ روستای این شهرستان در حال اجراست که تا پایان سال ۱۳۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار تکاب با اشاره به سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید برای گازرسانی به روستاهای تکاب بیان کرد: با بهره برداری از طرح های گازرسانی در حال اجرا در تکاب تا پایان سال آینده بیش از ۸۰ درصد روستاهای تکاب از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهد شد.

ثقفی گفت: هم اینک ۹۸ درصد جمعیت شهری تکاب تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار دارند.

وی اضافه کرد: دولت های یازدهم و دوازدهم اقدامات مهم و موثری برای تویعه مناطق محروم از جمله شهرستان تکاب انجام داده که گازرسانی به روستاها از مهمترین آنهاست.

فرماندار با تاکید بر لزوم مشارکت روستاییان در اجرای طرح های عمرانی روستاها ادامه داد: در دو سال گذشته با اجرای طرح های عمرانی متعدد چهره روستاهای این شهرستان متحول شده است.

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار از طریق راه اندازی مشاغل روستایی از مهمترین اولویت های دولت دوازدهم برای توسعه روستاها و رفع مشکل بیکاری است.