فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت افزایش سطح نظارت بر کیفیت پخت نان در این شهرستان گفت: دستگاه های اجرایی و نظارتی ذیربط نظارت بر کیفیت پخت و عرضه نان را با جدیت پیگیری کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، علی مکرمی در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان تکاب با بیان اینکه کیفیت نان عرضه شده در برخی نانوایی ها مطلوب نیست افزود: افزایش کیفیت نان مصرفی خانوار ضروری است و در این زمینه باید نظارت دقیق، مستمر و جدی صورت گیرد.
وی بیان کرد: در زمینه صدور مجوز های جدید به واحد های نانوایی علاوه بر رعایت قانون نظام صنفی و در نظر گرفتن اولویت ها، باید فاکتور های لازم از جمله میزان جمعیت، تخصص متقاضیان اخذ مجوز نانوایی و نیاز منطقه به طور حتم از سوی مراجع صادر کننده مجوز لحاظ شود.
وی ادامه داد: مشتری مداری، برخورد با متخلفان، نظارت میدانی و دقیق بر پخت و عرضه نان و ایجاد ساز و کارهای تشویقی برای واحد های نمونه از مهمترین اقداماتی است که باید از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط برای افزایش کیفیت نان مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: ادارات ذیربط از جمله صنعت، معدن و تجارت، غله، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان آموزش مستمر و منظم نانوایان و برگزاری کلاس های توجیهی و آنوزشی برای فعالان این صنف را در دستور کار قرار دهند.
وی با بیان اینکه با نظارت دقیق و افزایش کیفیت پخت نان در نانوایی های شهرستان مردم به سمت خرید نان از دستفروشان نان هایریایر شهرها نمی روند گفت: در زمینه پخش و توزیع آرد مورد نیاز نانوایی ها نیز باید نظارت و دقت بیشتری اعمال شود و برای ساماندهی وضعیت نانوایی ها نباید در زمینه توزیع آرد مشکلی وجود داشته باشد.