فرماندار تکاب گفت: امسال 280 میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح های عمرانی این شهرستان در بخش های جاده و حمل و نقل، عمران شهری، مدرسه سازی، بهداشت و درمان، گازرسانی، میراث فرهنگی و زیرساخت های روستایی در 2 مرحله هزینه می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب به نقل از ایرنا، ایرنا، علی مکرمی شامگاه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان افزود: این میزان اعتبار از سه منبع اعتبارات سرمایه ای آذربایجان غربی، سه درصد نفت و گاز و توازن منطقه ای تامین شده و در مرحله اول 180 میلیارد ریال از این اعتبار در ابتدای سال جاری اختصاص یافته است.
وی با اشاره به 20 طرح عمرانی مهم نیمه تمام در تکاب بیان کرد: برای طرح های عمرانی نیمه تمام و به ویژه طرح هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اعتبارات بیشتری اختصاص می یابد.
مکرمی با بیان اینکه ردیف های توزیع نشده اعتبارات استانی تا پایان سال جاری در دستور کار شورای برنامه ریزی استان قرار خواهد گرفت، ادامه داد: بیش از 76 میلیارد ریال برای توسعه و بهبود جاده های شهری و روستایی از جمله محور ایرانخواه و تخت سلیمان و هفت هزار و 500 میلیون ریال نیز برای حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده های تکاب اختصاص یافته است.
فرماندار تکاب با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی در تخصیص اعتبارات به این شهرستان، اضافه کرد: تکاب جزو 31 شهر محروم کشور است و از زیرساخت های مناسب عمرانی برخوردار نبوده و جاده ها و مبلمان شهری آن وضع مطلوبی ندارد.
مکرمی با بیان اینکه تکاب با وجود ظرفیت های فراوان از جمله معادن غنی طلا و سنگ توسعه مناسب ندارد، گفت: توسعه و عمران و تقویت زیرساخت های این شهرستان نیازمند توجه ویژه مسوولان استانی و تخصیص اعتبارات ویژه است.