فرماندار تکاب با بیان اینکه سهم تکاب از درآمدهای مالیاتی متناسب نیست، گفت: این شهرستان از لحاظ وصول، تحقق و واریز درآمدهای مالیاتی جزو 6 شهر اول آذربایجان غربی است اما در زمینه بازگشت این درآمدها به شهرستان در رتبه دوازدهم استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب به نقل ازایرنا، علی مکرمی در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای تکاب با تاکید به لزوم متناسب شدن وصول درآمدهای مالیاتی و سهم شهرستان از بازگشت این درآمدها، افزود: با توجه به میزان بالای درآمدهای مالیاتی تکاب در سطح استان، مطالبه مردم برای بهره مندی بهینه از این درآمدها و عواید فعالیت های معدنی به حق است.
وی گفت: تکاب به واسطه ظرفیت های فراوان و موهبت های خدادای از جمله معادن بزرگ و غنی طلا و سنگ درآمدهای سرشاری دارد اما تاکنون در زمینه توسعه و رفع محرومیت مورد بی مهری قرار گرفته است.
فرماندار تکاب به نقش دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا نیز اشاره کرد و ادامه داد: این افراد همواره در کنار دولت بوده اند و با شناخت درست از جغرافیای منطقه به کمک دولت شتافته اند.
مکرمی بیان کرد: دهیاران و شوراهای در پیگیری مطالبه های روستاییان باید از درخواست های غیرقانونی و غیراصولی خودداری کنند و جوانب قانونی طرح مطالبات را در نظر بگیرند.
کارشناس سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز در این همایش گفت: دهیاران و شوراها باید خود را به دانش بومی مجهز کرده و زمینه توانمندسازی اهالی روستاها را فراهم کنند.
حسن عزیزی افزود: دهیاران حلقه اتصال دولت و مردم و نمایندگان دولت در روستاها هستند و باید برای پیشبرد اهداف دولت در روستاها تلاش کنند.
وی بیان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با مدنظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری باید به موضوع اشتغال روستائیان ورود پیدا کرده و با استفاده از ظرفیت های منطقه کارآفرینی کنند.
وی اضافه کرد: پنجره واحد مدیریتی روستاها بر اساس ظرفیت ها و شرایط منطقه ای باید توسط دهیاران تدوین و قوانین محلی نیز توسط شوراهای اسلامی روستاها وضع شود.