فرماندار تکاب به همراه بخشدار تخت سلیمان و چند تن از روسای ادارات برای بررسی وضعیت عمرانی و دیدار با اهالی، به روستاهای دورافتاده و سخت گذر منطقه اوریات رفت.
علی مکرمی در بازدید از روستاهای عربشاه، جداقیه، آرپاچایی و آق اطاق اوریات گفت: زندگی در این مناطق دورافتاده با کمبود امکانات نوعی ایثار و فداکاری از سوی کسانی است که توانایی مهاجرت و سکونت در شهر را دارند اما در روستاها مانده اند.این ایثار و فداکاری مسئولان را برای خدمت رسانی بیشتر ترغیب و تشویق می کند.
وی بیان کرد:سعی می کنیم به همراه مدیران و روسای ادارات از روستاها بازدید کرده و از نزدیک مشکلات و واقعیات موجود را ببینیم.
وی ادامه داد: به هر روستایی که رفتیم اهالی در فضایی دوستانه، صمیمیانه و نجیبانه تمام مشکلات خود را با مسئولان در میان گذاشتند و ما به عنوان خادمان مردم باید با کار و تلاش بیشتر به این نجابت مردم شریف روستاها پاسخ مناسب بدهیم.
وی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که مشکلات روستاها را در زنان مقرر رفع کنیم. در این زمینه نیز ادارات تلاش خود را چند برابر خواهند کرد گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و بخشداری تخت سلیمان سریعا و با جدیت پیش از آغاز فصل سرما راه دسترسی به روستاهای اوریات را اصلاح کنند و جاده مناسب برای تردد امن در این متطقه سخت گذر برای روستائیان فراهم کنند.
مکرمی افزود: این بازدید ها و دیدار ها و صفا و صمیمیت موجود در روستاها وظایف مسئولان را سنگین تر می کند. امیدوارم بتوانیم مشکلات روستائیان را کاهش داده و زیرساخت ها را بهبود ببخشیم.
وی اضافه کرد: یکی از اهداف سفر به روستاها و مناطق دور افتاده تکاب این است که مدیران و روسای ادارات مشکلات و کمیودهای روستاها را بدون واسطه از زبان اهالی روستاها بشنوند و تمام توان خود را برای رفع آنها بکار گیرند.
فرماندار تکاب اظهار کرد: بخشداری تخت سلیمان و ادارات ذیربط در زمینه جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح های اشتغال زای روستایی و رونق صنعت گردشگری در روستاها اقدام کنند.
مکرمی گفت در زمینه حفظ منابع طبیعی باید اهالی روستاهای منطقه اوریات با اداره منابع طبیعی همکاری و تعامل کنند تا تخریب و بهره برداری بی رویه از مراتع جلوگیری شود.
در این بازدید بخشدار تخت سلیمان، روسای ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای، آب و فاضلاب روستایی، بنیاد شهید، بهزیستی، کمیته امداد و کارشناسان منابع طبیعی نیز حضور داشتند.