فرماندار تکاب گفت: دولت عزم جدی برای توسعه و محرومیت زدایی از روستاها دارد و در این راستا تلاش ادارات و دستگاه های اجرایی برای عمران و آبادانی در روستاهای تکاب افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، علی مکرمی در بازدید از روستاهای تابعه بخش مرکزی تکاب افزود: تسهیلات مناسب برای تولید اشتغال زایی در قالب طرح اشتغال فراگیر و بر مبنای ظرفیت ها و توانمندی های منطقه به روستائیان پرداخت می شود.
وی بیان کردوضعیت جاده های شهرستان مناسب نیست و از طریق استاندار آذربایجان غربی و دکتر هاشمی، نماینده مجلس پیگیر تحقق مطالبات مردم و بهبود وضعیت جاده ها هستیم.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی اصلاح بهبود جاده تخت سلیمان- دندی شروع شده و به زودی نیز برای عملیات بهسازی جاده تکاب- شاهیندژ اقدام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اقدامات و پیگیری های زیادی برای اتمام آسفالت محور عربشاه - یاسوکند انجام شده که با تکمیل این طرح راهسازی ارتباط تکاب به زنجان نزدیک تر و تردد به استان زنجان تسهیل می شود.
فرماندار تکاب با بیان اینکه سعی می کنیم با حضور در روستاها ارتباط نزدیک با اهالی داشته باشیم و مشکلات را مستقیم و بدون واسطه از زبان مردم بشنویم افزود: راه دسترسی روستای کوتان علیا به زودی آسفالت می شود و برای انحراف مسیر سیلاب در این روستا نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.
مکرمی اظهار کرد: اجرای طرح هادی و طرح های عمران روستایی نشانه ای از عزم جدی و تلاش برای توسعه مناطق محروم و دورافتاده است.
وی گفت: بنیاد برکت جهت پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی برای اشتغال ۳۰۰ نفر در زمینه دامداری و دامپروری آمادگی دارد و این میزان تا ۵۰۰ نفر قابل افزایش است.
فرماندار تکاب به همراه بخشدار مرکزی و روسای ادارات آب و فاضلاب روستایی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، جهاد کشاورزی، برق از ۵ روستای کوتان علیا، گزدره، آق قلعه، حاج بابای سفلی، وسطی و علیا بازدید و با اهالی این روستاها دیدار و گفتگو کرد.