فرماندار شهرستان تکاب در پیامی به مناسبت 14 تیرماه " روز شهرداری ها و دهیاری ها" این روز را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، متن پیام علی مکرمی، فرماندار شهرستان تکاب، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
امروزه توسعه و آبادانی شهرها و روستاها ارتباط تنگاتنگی با مشارکت پذیری شهروندان و ساکنان روستاها داشته و همراهی و همکاری مردم، نقش موثر و ماندگاری در توسعه پایدار و همگون جوامع شهری و مناطق روستایی دارد.
مشارکت مردم در توسعه و آبادانی شهرها وروستاها روح و هویت تازه ای برکالبد جوامع شهری و روستایی دمیده و موجب ارتقا و بهبود کیفیت مدیریت های محلی و بهره وری بیشتر منابع شده است.
نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی مردمی با تکیه بر ارزش های اسلامی و تاسی از آ‌رمان های امام خمینی(ره)، نماد و نمود بارزی از مشارکت شهروندان و ارزش نهادن بر آرای عمومی است. شوراهای اسلامی شهر و روستا که مظهر تحقق مردم سالاری دینی است، پایه گذار نهادهای مترقی همچون شهرداری ها و دهیاری ها بوده و زمینه ساز حضور مستقیم مردم در مدیریت جوامع شهری و مناطق روستایی گردیده است.
امروز در میهن اسلامی ما شهرداری ها و دهیاری ها مولود اصول مترقی قانون اساسی و برخاسته از عزم و اراده مردم در تعیین سرنوشت خویش است که در مقام مسئولیت ها و مدیریت های محلی، خود را به منصه ظهور رسانده است.
دهیاران بازوهای اجرایی دولت در روستاها و مدیران ومتولیان اصلی امر توسعه در جوامع روستایی هستند. پیشبرد اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی وخدماتی در روستاها با تلاش دهیاران سرعت قابل ملاحظه ای گرفته و هم اینک شتاب توسعه پایدار در جوامع روستایی با مشارکت مستقیم مردم از طریق نهاد دهیاری ها روند مطلوبی را طی می کند.
همچنین شهرداری تکاب به عنوان یکی از دیرپاترین شهرداری های کشور شناخته می شود که با قدمتی نزدیک به نود سال در عرصه تلاش برای توسعه و عمران شهری فعالیت می کند و اکنون نیز نیاز است به دور از اختلافات و حواشی، تلاش مضاعفی برای توسعه و آبادانی شهر داشته باشند.
روز چهاردهم تیرماه با هدف آشنایی آحاد جامعه با نقش، عملکرد و خدمات این نهادها، از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان " روز شهرداری ها و دهیاری ها" نامگذاری شده است.
اینجانب به عنوان خادم مردم در شهرستان تکاب، ضمن گرامیداشت این روز، از تلاش ها و خدمات شبانه روزی کارکنان و کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری و کوشش بی دریغ دهیاران عزیز روستاهای بخش های مرکزی و تخت سلیمان در پیشبرد اهداف توسعه ای و محرومیت زدایی در مناطق روستایی تقدیر و تشکر نموده و با آروزی سلامتی و توفیق روز افزون، امیدوارم همه با هم برای توسعه و آبادانی شهرستان و ساختن شهری آباد بیش از پیش در خدمت سرافرازی و سربلندی این مرز و بوم باشیم.
علی مکرمی
فرماندار شهرستان تکاب