فرماندار تکاب گفت: ورودی این شهرستان از مسیر شاهین دژ با ساخت نماد مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان بازسازی و ساماندهی می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب به نقل از ایرنا، علی مکرمی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان با بیان اینکه وروری جاده های این شهرستان باید معرف جایگاه تاریخی و باستانی تکاب باشد، افزود: بر اساس برنامه ریزی ها و بررسی های صورت گرفته در ورودی تکاب از مسیر شاهین دژ (سه راهی پهلوان-تخت سلیمان) نماد باستانی دروازه جنوب شرقی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در سه سمت این سه راهی ساخته می شود.
وی ادامه داد: ورودی های شهر تکاب نیازمند بهسازی و زیباسازی است و شهرداری و اداره راه و شهرسازی باید در این زمینه برنامه ریزی و اقدام کنند.
وی با اشاره به ایده مناسب بازسازی نمادهای تخت سلیمان در ورودی های شهر تکاب اضافه کرد: ساخت دروازه باستانی تخت سلیمان در ورودی تکاب و ابتدای جاده منتهی به تخت سلیمان موجب بهبود وضعیت زیرساخت های گردشگری و جذب گردشگر شده و چهره تکاب را با ظرفیت های تاریخی و باستانی منطقه آمیخته می کند.
فرماندار تکاب افزود: برای حل مشکلات ترافیکی شهر، ادارات و دستگاه های اجرایی همکاری و تعامل با یکدیگر را افزایش دهند.
مکرمی با بیان اینکه تقویت فرهنگ ترافیکی در شهرستان ضروری است، گفت: اداره آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید آمادگی لازم را داشته باشد و در این زمینه منشوری از مقررات و نکات ترافیکی و آموزشی تهیه و در محوطه مدارس نصب کند.
مجموعه میراث جهانی و گردشگری تخت سلیمان در 45 کیلومتری شمال شرقی تکاب واقع شده و در سال 1382 به عنوان چهارمین اثر ملی کشور در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.