علی مکرمی، فرماندار تکاب در مراسم گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی و تجلیل از آتش نشانان با بیان اینکه لذت خدمت به مردم و نجات جان انسان ها، سختی کار آتش نشانان را شیرین تر می کند گفت: آتش نشانان با احساس وظیفه و مسئولیت شناسی به موقع با عشق و علاقه به سوی خطر رفته و جان و مال مردم را در هنگامه حادثه و خطر نجات می دهند و خدمات آنان نه تنها در روز آتش نشانی بلکه پس از هر ماموریت سخت باید مورد تجلیل قرار گیرد.
وی افزود: در مواقع و مکان هایی که مردم خود را از خطر دور می کنند،آتس نشانان فداکار و سختکوش با ایثار به سمت خطر می روند و برای نجات همنوعان خود، جانشان را به خطر می اندازند.
وی بیان کرد:حضور و شهامت آتش نشانان در حادثه پلاسکو نمونه ای بزرگ و به یاد ماندنی از ایثار و فداکاری و سختکوشی آتش نشانان است.
وی گفت: با بررسی هایی که انجام شده، آتش نشانان شهرستان تکاب در ماموریت های خود زمان استاندار حضور در صحنه حادثه را رعایت کرده و در عرض ۵ تا ۷ دقیقه خود را به محل حادثه رسانده و امداد رسانی می کنند.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم در زمینه تجهیز ایستگاه آتش نشانی تکاب تمهیدات لازم به کار گرفته و اعتبارات مورد نیاز تخصیص یابد.
وی اضافه کرد: از خدمات و زحمات شبانه روزی آتش نشانان تلاشگر تکاب و خانواده ها و فرزندان فداکار و صبور این عزیزان تشکر و قدردانی می کنم.
به مناسبت روز ایمنی و آنش نشانی، فرماندار شهرستان تکاب با حضور در ایستگاه آتش نشانی با اهدای شاخه گل و لوح سپاس از خدمات و زحمات آتش نشانان این شهرستان تشکر و قدردانی کرد.