مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، فرماندار تکاب و بخشدار مرکزی روز جمعه از طرح آسفالت ریزی معابر عمومی داخل روستاهای سبیل و دورباش بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، در چند هفته گذشته معابر عمومی داخل روستاهای سبیل و دورباش از توابع بخش مرکزی تکاب با مشارکت بنیاد مسکن و بخشداری آسفالت ریزی شد و هم اینک نیز معابر داخل روستای گوی آغاج تخت سلیمان در حال آسفالت است.
توسعه و آبادانی روستاهای تکاب با جدیت و پیگیری فراوان از سوی مدیریت اجرایی شهرستان و ادارات و دستگاه های اجرایی از جمله بنیاد مسکن و بخشداری ها دنبال می شود و علاوه بر اجرای طرح هادی، بازگشایی و تعریض معابر و طرح گازرسانی، معابر داخل روستاها نیز آسفالت ریزی می شود.
هم اینک در روستاهای سبیل، دورباش و گوی آغاج طرح هادی اجرا شده و ساکنان آنها از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با آسفالت ریزی معابر نیز این روستاها به مناطق برخوردار تبدیل شده است.
فرماندار تکاب به همراه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در بازدید روز جمعه از تکمیل طرح آسفالت روستاهای سبیل و دورباش، اجرای این طرح را گامی مهم در محرومیت زدایی از روستاها برشمرد و گفت: تلاش می کنیم فاصله سطح امکانات و خدمات زیربنایی در روستاها با شهر کاهش یافته و زیرساخت های روستایی با شتاب بیشتری تکمیل شود.
علی مکرمی افزود: آسفالت معابر داخل روستاها اقدام مهمی در جهت آبادانی روستاها به شمار می رود و امیدواریم این روند ادامه یابد.
وی بیان کرد: قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر داخل روستاها با پیگیری های انجام یافته به موقع تامین می شود و پس از اجرا و تکمیل طرح هادی در هر روستایی که طرح گازرسانی انجام شده باشد، معابر روستایی نیز آسفالت خواهد شد.
مکرمی با تشکر از نگاه ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به توسعه مناطق روستایی تکاب و با تاکید بر تلاش بیش از پیش بخشداران برای پیگیری اجرای پروژه های عمران روستایی نیز گفت: روستائیان باید برای اجرای مطلوب طرح های زیرساختی و عمرانی در روستاها مشارکت و همکاری جدی داشته باشند.
وی با اشاره به پیگیری مستمر و مداوم مشکلات روستاها از جمله بهبود وضعیت راه های دسترسی،تامین آب شرب و حل مشکل مخابرات و آنتن دهی تلفن همراه گفت: پس از تکمیل زیر ساخت های روستایی، سمت و سوی توسعه در جهت ایجاد سایر خدمات و امکانات از جمله گسترش امکانات ارتباطی و اینترنت و خدمات تفریحی و گردشگری در روستاها هدایت خواهد شد.