جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تکاب با موضوع بررسی مشکلات اعتباری پروژه های نیمه تمام با حضور فرماندار برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تکاب، فرماندار تکاب در این جلسه با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان تکاب در سالجاری گفت: پروژه‌های نیمه تمام شهرستان تکاب در اولویت تکمیل قرار گرفته و ۳ طرح عمرانی اولویت دار این شهرستان مشخص شده است.

ایرج ثقفی افزود: در حال حاضر ۲۷ پروژه نیمه تمام در بخش های مختلف عمرانی، کشاورزی و بهداشت و درمان وجود دارد که برای تکمیل آنها ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی ادامه داد: طرح کمربندی اصلی و پل قجور، بیمارستان ۶۴تختخوابی، طرح بهسازی و آسفالت جاده تکاب- شاهیندژ ۳ پروژه نیمه تمام اولویت دار شهرستان تکاب است که عملیات اجرایی اتمام آنها امسال از سر گرفته می شود.

فرماندار تکاب اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سریع طرح تقاطع غیر همسطح کمربندی و پل قجور تکاب را تامین نمایند.

ثقفی گفت: طرح تقاطع غیر همسطح کمربندی تکاب از مهمترین طرح های عمران شهری است که با تکمیل آن بسیاری از مشکلات حمل و نقل عمومی شهر برطرف خواهد شد.

وی با تاکید بر تامین قیر مورد نیاز برای آسفالت راه های روستایی گفت:دستگاه های اجرایی در تامین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان تکاب به طور جدی تلاش کنند.

معاون سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: تکاب از جمله شهرهایی است که به دلیل پتانسیل های بالقوه در بخش های مختلف نیازمند توجه ویژه در زمینه تخصیص اعتبارات است.

آقایی زاد افزود: پس از تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام، طرح هایی در اولویت تخصیص اعتبار قرار می گیرند که اشتغال محور باشند.

وی بیان کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای طرح های لازم برای ایجاد زیرساخت های تولید و اشتغال تامین خواهد شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی در زمینه تکمیل طرح های نیمه تمام شهرستان تکاب نیز اظهار کرد: امسال برای تکمیل طرح های نیمه تمام تکاب ردیف اعتباری مناسبی در نظر گرفته خواهد شد.

وی گفت: سهم اعتباری شهرستان تکاب برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و اجرای طرح های اشتغال محور انسال افزایش خواهد یافت.

آقایی زاد افزود: ظرفیت های معدنی کلید توسعه تکاب است و باید طرح هایی با محوریت تولید و ایجاد اشتغال بر مبنای فعالیت های معدنی در این شهرستان تعریف و اجرا شود.