فرماندار تکاب گفت: تسهیلات مناسب و ارزان قیمت بانکی به متقاضیان در روستاهای هدف گردشگری شهرستان تکاب با مشارکت صندوق کار آفرینی امید پرداخت می شود.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تکاب، ایرج ثقفی در نشستی با اهالی روستاهای هدف گردشگری تکاب افزود: صندوق کارآفرینی امید به روستائیانی که متقاضی ایجاد کسب و کار در حوزه گردشگری در تکاب باشند تسهیلات مناسب پرداخت می کند.

فرماندار بیان کرد: سه روستای نصرت آباد، قینرجه، بدرلو از توابع شهرستان تکاب به عنوان روستاهای هدف گردشگری برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید انتخاب شده است.

وی اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح استفاده از ظرفیت‌های محلی و مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری در تکاب و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار تکاب ادامه داد: ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاهای هدف گردشگری، موجب رشد و شکوفایی اقتصاد محلی و توسعه و آبادانی روستاها می شود.

ثقفی گفت: سرمایه گذاری در روستاها به ویژه روستاهای دارای ظرفیت‌های گردشگری تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برمبنای تولید و اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک ها زمینه های افزایش حجم سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در شهرستان تکاب را فراهم کنند.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات، طرح های بازار محور و اشتغال زا را در اولویت قرار داده است.

قلی پور افزود: به طرح هایی که موجب ایجاد اشتغال پایدار برای متقاضیان و تقویت فضای کسب و کار و توسعه بازار گردد تسهیلات مناسب پرداخت می شود.

وی بیان کرد: دهیاران روستاها، متقاضیان اجرای طرح های اشتغال زا و بازار محور به ویژه در روستاهای دارای ظرفیت های کشاورزی و گردشگری را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کنند.

وی اظهار کرد: طرح های اشتغال زا و دارای بهره وری اقتصادی از جمله بسته بندی عسل، بسته بندی حبوبات، کشت گلخانه ای، فرش دستباف و گردشگری از مهمترین حوزه های سرمایه گذاری در تکاب به شمار می رود که قابلیت پرداخت تسهیلات و سدمایه گذاری را دارند.